چراغ روشن امید

 

 

 

راستش منهم یکی از شما هستم.یکی از شما با دو تا پا که گاهی وقت راه رفتن میلنگد و گاهی صاعقه ها را پس میزند و به جلو میراند.یکی از شما که گاهی داناست و گاهی نادان. یکی از شما که خودش را در تاکسی جمع میکند چون به حریم خصوصی حساس است. یکی از شما که گاهی برای رسیدن به  اتوبوس میدود و بیخیال ملت میشود که بگویند بی شخصیت تیپش بهم ریخت .یکی از شما که گاهی از سر ساده دلی لبخند های ابلهانه میزند و گاهی تیغ به سمت دیگری میکشد . یکی از شما که شال زمستانی روی موهاش مدام پَس میرود و وقت جلو کشیدن دو تا بد و بیراه به مقام معظم زور میدهد.یکی از شما که کلی دندان خراب دارد و از بس از هپاتیت و ایدز میترسد امروز و فردا میکند تا کی وقت دکتری را  بگیرد که نمیداند وقت ویزیت وجدانی عمل میکند یا نه.یکی از شما که پنهانی از برفهای روی ماشین مردم گلوله برفی میسازد. یکی از شما که وقتی به تنگ آمد یا قدرش را ندانستند با عزیزانش تند حرف میزند.یکی از شما که به بهانه های کوچک زندگی میخندد و آنها را برای روزهای مبادا جمع میکند. یکی از شما با چشمهای خاموش و گویا و اینکه شاید تنها تفاوتش این است که اگر چراغ تمام وجودش خاموش شده باشد هیچوقت چراغ قلبش را خاموش نمیکند. یکی از شما که نه ابلیس است نه قدیس و عاشقی که شما در ایمیل ها و  کامنتهای خصوصی یا عمومی از من ساختید.یکی از شما هستم با پوست و خون و استخوانی همانند شما .

 

 

 

 

معرفی کتاب : شعر زمان ما  مهدی اخوان ثالث

 از : محمد حقوقی

به طور کل  این سری کتابهای شعر زمان ما به خوانندگان نوپا کمک میکند تا با فضای فکری شاعران برجسته ی شعر نو  آشنا بشوند .که این روزهای  برایم بهانه ی  خواندن زبان پیچیده و اساطیری اخوان  شده .

 

 

 

 

/ 7 نظر / 22 بازدید
فافا

و همين يكي از ما بودنت دوست داشتنيت كرده وگرنه اگر قرار بود تافته‌اي جدا بافته بودي من يكي دورت را خط مي‌كشيدم.. دندان پزشكي مطمئن هم خواستي مي‌شناسم فقط كمي هزينه‌بر است[نیشخند]

کریم دوغی

البته آدم هایی مثل من را در هیچ دسته ای راه نمی دهند همیشه و همه جا مخالف. غریبه و نفوذی محسوب می شویم. پس بعید می دانم هیچ گروهی ما را به فرزند خواندگی قبول کند ما هم می رویم بوفه میشیم جریمه هم باخودمان. مثلا ما قرار بود کامنت نذاریم

کریم دوغی

.ب..ئو و. / .و . .و. .. . و . 8 99/* ** * اینم یه کامنت از طرف دخترم برای تو بود به زبان مخصوص جنس خودتان نوشته من که چیزی نفهمیدم ولی گمان می کنم پدرسوخته پشت سر من دارد حرف می زند

اكرم

قديسان و قهرمانان وجود خارجي ندارند دوست من. هرچه هست فقط انسان است با تمام ويژگي‌ها و ضعفها و نوميدي‌هايش. و به گمان من چيزي زيباتر از همين انسان معمولي ساده وجود ندارد.

وحید

نه بُت نه فرشته نه ابلیس هیچکدام نمیتواند یکی از ما باشد. هیچکدام نمیتواند تو باشد ...

یوتاب

با این تفاوت که گاهی جمله ها و کلمه بافی هایت یک چیز تازه ای است که مدت ها می رود یک گوشه ذهن می نشیند و سخت می شود از دستش خلاص شد.

بیداد(گیله زن)

ارماییل در این که یکی از ما هستی قابل درک است اما بی شک خالص ترین و صادقانه ترین هستی .[لبخند] راستی ارماییل برای پر کردن دندان هپاتیت و ایدز را بگذاریم گوشه ای انگار نه انگار که چنین بیماری هایی وجود دارند ولی با هزینه ی بالا و سرسام آور پر کردن دندان چه کنیم ؟؟؟!!!