سرزمین مادر ی من.

چند تا آدرس برای سفر به گیلان میزنم. :

راهنمای کار بلد این روزها کم پیدا میشه.

 

شیخ زاهد: در واقع آرامگاه یک عارف است. بیشتر به معبد شباهت دارد. میحط آرامی دارد . جایی برای فکر کردن راحت . معماری گیلان را میتوانید در این معبد ببینید. به جای اینکه برید سراغ شیطان کوه تو لاهیجان به دنبال شیخ زاهد بگردید.

 

 

 

دیلمان: بعد از رشت . به سمت شرق استان گیلان حرکت کنید. به سمت لاهیجان. دو سه کیلومتر مانده به لاهیجان به  ورودی سیاهکل !توجه کنید.! تابلوی بزرگی هست اما خود ورودی خیلی کوچک به سمت سیاهکل وارد بشید. و مسیر مستقیم رو به سمت دیلمان طی کنید.مسیر کوستانی هست و سر سبز . لطفا اهسته رانندگی کنید. لطفا به پیچ های خطرناک توجه کنید. لطفا ماشینتون رو از نظر فنی چک کنید.

 

 

قلعه حسن خان:بعد از رشت به سمت غرب  استان گیلان حرکت کنید.به سمت فومن برانید. به سمت روستای قلعه حسن خان برانید. دژیا قلعه حسن خان بالای کوه است . یک دژتاریخی و طبیعت کاملا بکر که هنوز دست مردم و عکاسها نرسیده.    

 

 

دوازده امامزادگان :بعد از لاهیجان به سمت شرق استان گیلان به سمت لنگرود رانندگی کنید. سر فرمانداری به سمت لیلا کوه بپیچید . به سمت روستای ملاط برانید. به یک بقعه می رسید . در حال تعمیره. دوازده تا امامزاده در یک جای شش متری یا کمتر دفن شدند . بیشتر از هر چیز آرامش اینجا برای من مهم بود وقتی برای اولین بار رفتم.  نمیدونم من اینطور فکر میکردم. دوازده تا ادم اینجا قتل عام شدند.و این یک فاجعه است. مکان امامزاده در حال بازسازی هست اما با اینه رفلکس و معماری که اصلا متناسب با یک مکان روحانی نیست. بشتر به نظرم تشویش ذهن میاره تا ارامشی که باید تو یک جای معبد مانند حاکم باشه خلاصه . اینهمه رو فقط برای این نوشتم که بگم پشت امام زاده یک مسیر مالرو هست. یک مسیر طبیعی به سمت روستای آب چالکی. مسیری که میگم پر از باغهای چایی هست و فوق العاده به یاد ماندنی.اگر به من باشه مسیر طبیعی رو بالا می کشم. هر چند مسیر گلی چلی است. و بسیار لغزنده.

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 9 بازدید