بهاری که آمد!تنها ساکنین باغ

در این شبهای بهار
 زنجره‌گان
.


شادی جمعی دوستانه
قاه‌قاه خنده‌ها
گواهی جشن


زاغه شاد است
کودکان میدوند
از پی فرفره‌های رنگین


خرداد پرحادثه، امسال با کارناوال رنگها و شادی همراه شد. سبز، بنفش و رنگهای زیبای پرچم ایران عزیزتر از جان. مردم این روزها لباسهای شادتری انتخاب میکنند. کمی مهربانتر شدند و هر وقت صدای روحانی در تاکسی و اتوبوس پخش میشود، همه با سکوت گوش میدهند. خوشحالم که امید گم نشد. خوشحالم این روزها! البته مطالبات هم از دولت امید و تغییر فراموش نمیشود! آهسته آهسته بایست دست به تغییر بزنیم.پی نوشت1 : اینهم هایکوهای آخر بهار! نه، نه! اول بهار!


هایکوی اول برای باغ زرتشتیان است، که مردم تا فهمیدند جشنهای ماهانه زرتشتی را برگزار میکنند کلی استقبال کردند. اما استقبال همانا و بسته شدن باغ  به دست مسلمین همانا! حالا تنها صدای زنجره‌ها ست که شبها سکوت برجها را میشکند و درختان سرشار توت وگردوی باغ پیاده‌رو  را شیرین میکند. حصارهای باغ را هر چه بلندتر گرفتند، نتوانستند صدای زنجره‌ها را از ما بدزدند!

/ 5 نظر / 38 بازدید
اكرم

ما شاديم بي آنكه دچار توهم شده باشيم كه آقاي روحاني (روحاني راستگراي حكومتي) ماندلا يا گاندي يا دزموند توتو يا حتي نماينده مردم ايران است. ما شاديم زيرا توانستيم حكومت را مجبور كنيم ما را به حساب بياورد. شاديم زيرا مي‌توانيم روبروي رئيس جمهور بايستيم و از او انتقاد كنيم. شاديم زيرا دوباره يكديگر را پيدا كرديم و لبخند زديم.

بیداد(گیله زن)

این روزها شهر آرام تر است انگار بروی آن سرخوردگی و بغض انباشته شده، آبی سرد ریخته شد ارماییل امیدم بیشتر شده... ارماییل خوشحالم که امیدی حتی به پهنای کور سو نوری همچنان برای سرزمینم،من و هم نسلانم وجود دارد :)

affa

همین که امید دوباره زنده شد، بزرگترین اتفاق بود در این روزهای پر از نا امیدی ...

نسرین

ما هم امیدواریم و خوشحال برای همه ی روزهای خوب آینده.آهسته و پیوسته امید داریم و قدم برمی داریم

فافا

انشاالله خردادها و ماه های در پیشِ روی زیباتر و رنگارنگ تری برای ایرانمان خواهیم داشت..............خدا رو شکر که امید هنوز زنده است...